Providing you the best range of monkey hoist machines with effective & timely delivery.
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity | 2 ton |
| Lifting Height | 15 m |
| Power Source | Electric |
| Hoist Speed | 6 m/min |
| Boom Length | 8 m |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Phase | Three Phase |
| Control Type | Pendant Control |
| Material | Mild Steel |
| Brand | Mox |
Minimum order quantity: 1 Piece
Bhavesh Patel (CEO)
Mox Fabricators & Engineers
Block-j-704, 0, Shreedhar Sparsh, Sp Ring Road, Vastral, Ahmedabad - 382418, Gujarat, India