Leading Manufacturer of c rail festoon system from Ahmedabad.
₹ 900 / Meter Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Crane Type | Single Girder EOT |
| Load Capacity | 10 t |
| Span | 7.5 m |
| Duty Class | Class II |
| Lifting Height | 8 m |
| Hoist Type | Electric Wire Rope |
| Control Type | Pendant |
| Power Supply | 415 V 3 Phase |
Minimum order quantity: 20 Meter
Bhavesh Patel (CEO)
Mox Fabricators & Engineers
Block-j-704, 0, Shreedhar Sparsh, Sp Ring Road, Vastral, Ahmedabad - 382418, Gujarat, India