Manufacturer of a wide range of products which include 10 ton overhead crane end carriage, 7.5 ton overhead crane end carriage, 5 ton overhead crane end carriage, 3 ton overhead crane end carriage and 2 ton overhead crane end carriage.
₹ 210000 / Piece Get Latest Price
| Carriage Type | Double Girder |
| Crane Capacity | 10 Ton |
| Span Range | 15–20 m |
| Wheel Diameter | 160 mm |
| Drive Type | Long Travel Gearbox |
| Material | MS |
| Paint Finish | Primer Only |
| Brand | Mox |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 235000 / Piece Get Latest Price
| Carriage Type | Double Girder |
| Crane Capacity | 7.5 Ton |
| Span Range | 15–20 m |
| Wheel Diameter | 160 mm |
| Drive Type | Long Travel Gearbox |
| Material | MS |
| Paint Finish | Primer Only |
| Brand | Mox |
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Carriage Type | Double Girder |
| Crane Capacity | 5 Ton |
| Span Range | 15–20 m |
| Wheel Diameter | 160 mm |
| Drive Type | Long Travel Gearbox |
| Material | MS |
| Paint Finish | Primer Only |
| Brand | Mox |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 100000 / Piece Get Latest Price
| Carriage Type | Double Girder |
| Crane Capacity | 3 Ton |
| Span Range | 15–20 m |
| Wheel Diameter | 160 mm |
| Drive Type | Long Travel Gearbox |
| Material | MS |
| Paint Finish | Primer Only |
| Brand | Mox |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 80000 / Piece Get Latest Price
| Carriage Type | Double Girder |
| Crane Capacity | 2 Ton |
| Span Range | 15–20 m |
| Wheel Diameter | 160 mm |
| Drive Type | Long Travel Gearbox |
| Material | MS |
| Paint Finish | Primer Only |
| Brand | Mox |
Minimum order quantity: 1 Piece
Bhavesh Patel (CEO)
Mox Fabricators & Engineers
Block-j-704, 0, Shreedhar Sparsh, Sp Ring Road, Vastral, Ahmedabad - 382418, Gujarat, India