We are a leading Manufacturer of 3 ton material handling eot crane, 7.5 ton material handling eot crane, 1 ton material handling eot crane, 5 ton material handling eot crane, 10 ton material handling eot crane and 2 ton material handling eot crane from Ahmedabad, India.
₹ 465000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 3 Ton |
| Span | 25 m (82 ft) |
| Crane Type | Single Girder |
| Height of Lift | 9 m |
| Duty Class | Class II (M5) |
| Control Type | Radio Remote |
| Hoisting Speed | 4 m/min |
| Brand | Mox |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 950000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 7.5 Ton |
| Span | 30 m (98 ft) |
| Crane Type | Single Girder |
| Height of Lift | 12 m |
| Duty Class | Class IV (M8) |
| Control Type | Radio Remote |
| Hoisting Speed | 3.5 m/min |
| Brand | Mox |
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Ton |
| Span | 25 m (82 ft) |
| Crane Type | Single Girder |
| Height of Lift | 9 m |
| Duty Class | Class II (M5) |
| Control Type | Radio Remote |
| Hoisting Speed | 4 m/min |
| Brand | Mox |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 785000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 5 Ton |
| Span | 12 m (39 ft) |
| Crane Type | Single Girder |
| Height of Lift | 12 m |
| Duty Class | Class III (M7) |
| Control Type | Radio Remote |
| Hoisting Speed | 3.5 m/min |
| Brand | Mox |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1650000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 10 Ton |
| Span | 30 m (98 ft) |
| Crane Type | Single Girder |
| Height of Lift | 12 m |
| Duty Class | Class II (M5) |
| Control Type | Radio Remote |
| Hoisting Speed | 3.5 m/min |
| Brand | Mox |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 375000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 2 Ton |
| Span | 25 m (82 ft) |
| Crane Type | Single Girder |
| Height of Lift | 9 m |
| Duty Class | Class III (M7) |
| Control Type | Radio Remote |
| Hoisting Speed | 3.5 m/min |
| Brand | Mox |
Minimum order quantity: 1 Piece
Bhavesh Patel (CEO)
Mox Fabricators & Engineers
Block-j-704, 0, Shreedhar Sparsh, Sp Ring Road, Vastral, Ahmedabad - 382418, Gujarat, India